رشدمان

برای بقاء، رشد و غول شدن در دوران جدید

نوآوری

سیاست آینده‌نگر

ترکیب فناوری و سیاست آینده‌نگر به آسان‌تر کردن زندگی سالمندان کمک می‌کند و به جهان نشان می‌دهد که چگونه با چالش‌های جمعیتی کشور مقابله کند.

زانوهای پدربزرگ به آرتروز مبتلا شده است، بنابراین اندام‌های روباتی به او کمک می‌کنند تا در خانه بچرخد. یک وسیله پوشیدنی در اطراف مچ دست او حرکات او را ردیابی می‌کند و در صورت وجود مشکل به مراقب از راه دور او می گوید. هنگامی که او به رختخواب می‌رود، حسگرهایی که روی یک پد زیر ملحفه او قرار دارند، تنفس و سایر علائم حیاتی او را کنترل می‌کنند تا بررسی کنند که او خوب می خوابد. اگر اتاق خیلی گرم شود، یک دستگاه روباتیک کوچک روی میز کنار تخت او به او یادآوری می‌کند که کولر را روشن کند.
این سناریو ممکن است آینده‌نگر به نظر برسد، اما یکی از بسیاری از شبیه‌سازی‌هایی است که در آزمایشگاه مراقبت آینده در ژاپن بررسی می‌شود – ویترینی برای نوآوری در مراقبت. ژاپن بالاترین امید به زندگی را در بین کشورهای OECD(سازمان همکاری‌ و توسعه اقتصادی) دارد. از هر چهار ژاپنی یک نفر بالای 65 سال دارد. این رقم تا سال 2035 به یک سوم خواهد رسید و آن را به یکی از قدیمی‌ترین کشورهای جهان تبدیل می کند. برای محققان، دانشمندان، کسب‌وکارها و سیاست‌گذاران، ژاپن عملاً یک جعبه‌شناختی برای توسعه فناوری‌ها، راه‌حل‌ها و کسب‌وکارهای سالمندان محور برای یک بازار خاکستری است.

 

 

#نوآوری_اجتماعی#کارآفرینی_اجتماعی#کسب_و_کار_اجتماعی

#نوآوری_سلامت#نوآوری_آموزش#مدیریت_نوآوری

اکونومیست
منبع

اکونومیست

https://agetechjapan.economist.com/#

نگارش توسط جعفر قوام دوست ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

نظرات
برای ارسال دیدگاه ابتدا عضو سایت شوید !